I’m not going to bake cookies but premade dough is cheap. I just bake one or two in the air fryer at a time. In a bakery this would be like $2 each. Not cheaper at all but fine if that’s your preference. When I’m extra tired I just eat these raw (which is safe at least for this brand.)
i feel like no one taught a lot of these kids about per unit cost? like, even if i buy the most expensive ingredients, the per unit cost of making chocolate chip cookies at home is still cheaper than buying them from a bakery.