Ours are $7 for a half gallon or $10 for a gallon. Since the recipe calls for a quart and makes 64 caramels, I can use half for one batch and have half leftover to drink.
Sorry, math nerd incoming…$3.50/64 comes to about five cents per caramel. I’d absolutely pay that for these, they’re delicious